חוש הריח האנושי: האם אנו מריחים טוב יותר ממה שאנו חושבים?

קטגוריות

כל בעלי החיים על פני כדור הארץ מתפקדים ושורדים בעזרת חושים שונים. בני האדם משתמשים בחמישה חושים: ראיה, שמיעה מישוש, טעם וריח. אולם, לעומת החושים האחרים, אנו נוטים לעתים, לייחס לחוש הריח חשיבות פחותה משאר החושים, בשל הבנתנו, כי חוש זה פחות מפותח אצל בני האדם. האומנם?
 
תפיסתנו את חוש הריח שלנו
תפיסתנו את חוש הריח כבעל חשיבות פחותה בשל היותו אינו מפותח, אינה מבוססת רק על אמונות והשערות, אם כי בעלת ביסוס מדעי הנובע ממחקרים גנטיים שונים, המראים באופן חד משמעי על מספר נמוך יותר של קולטני ריח ביחס לחיות אחרות ועל ירידה בכמות קולטני הריח לאורך האבולוציה האנושית.
 
עדויות אנתרופולוגיות מצביעות על כך שחוש הראיה של האדם הולך ומתפתח עם השנים בעוד חוש הריח הולך ומצטמצם. זאת ניתן להסיק על ידי התבוננות במבנה גוף האדם, אשר השתנה לאורך השנים ומתאפיין בהקטנה של האף לעומת מיקום העיניים אשר נעות עם הזמן למרכז הפנים. במקביל לשינויים אלו במבנה הפנים של האדם, גוף האדם הזדקף והתרומם, כאשר תחילה אפיו היה קרוב לאדמה ועם הזמן עלה מעלה.
 
נקודת מבט חדשה על חוש הריח
לצד מחקרים אלו, מחקרים חדשנים מקנים נקודת מבט חדשה על התובנות והמחקרים הקיימים ומעלים גורמים נוספים אשר לא יוחסו להם משמעות מספקת בעבר. אמנם מחקרים ביולוגיים וגטים מראים באופן חד משמעי על הימצאותם הפחותה של גנים קולטני ריח אצל בני האדם לעומת חיות אחרות, אך מנגד, מחקרים התנהגותיים וחקר המוח מראים על יתרונות אחרים המאפשרים לבני האדם להשתמש טוב יותר בחוש הריח. גורמים אלו, קשורים למבנה חלל האף של בני האדם, ואזורים במוח האחראיים על חוש הריח הבנויים באופן אשר מעיד על חוש ריח מפתוח מאוד אצל בני האדם ביחס לבעלי חיים אחרים.
 
בהמשך לכך, עולה כי מערכת הריח האנושית בעלת תפקיד חשוב מאוד והשפעה ישירה על התנהגות האדם. למעשה, ייתכן ואנו כלל לא יודעים, אך לחוש הריח שלנו השפעה גדולה יותר ותפקיד חשוב יותר משהבנו עד היום על האבולוציה האנושית והגעתה למה שאנו מכירים כיום. רבים מאיתנו לא נוהגים לעשות שימוש מודע נרחב בחוש הריח ולכן, אין אנו יודעים כי חושנו זה מפותח מאוד. יחד עם זאת, אין ספק שחלקנו מודעים ליכולות אלו, זאת יכלו להעיד העוסקים בתחומים השונים כגון יצרני בשמים או העוסקים בתחום היינות. אלו עובדים עם חוש הריח באופן יום יומי.
 
כיצד ניתן להסביר את היותו חוש הריח של האדם כה מפותח?
על מנת שנכל להבין זאת, עלינו להתעלות מעל התפישות הרגילות שלנו אשר באופן ישיר מובילות אותנו להסיק כי מספר קולטני חוש הריח קובעים את איכות חוש הריח. עלינו להתייחס להיבטים נוספים העולים ממחקרים שונים, המתמקדים בהתנהגות האדם, אנתרופולוגיה, חקר המוח ועוד. מחקרים אלו מקנים לנו ידע נרחב אודות חוש הריח הקשורים למבנה האף והמוח.
 
מבנה האף של האדם
קולטני הריח נמצאים על רקמת האפיתל הנמצאת באפינו ואלו שמשדרים למוח את המידע הנקלט. במבנה האף של היונקים השונים קיימים מגונני סינון מפותחים אשר נועדו להגן על הכנסת חיידקים וגורמים מזהמים נוספים שנמצאים באוויר. לצד היותם מנגנונים אלו מגנים מפני הכנסת זיהומים אל מערכת הנשימה, הם גם פוגעים ביכולת זיהו ריחות על וספיגתם ברקמת האפיתל, דבר המוביל בהדרגתיות לאובדן משמעותי של תפקוד התאים וקולטני הריח.
 
מתוך מידע זה, ניתן להתבונן על כך שלאורך האבולוציה, הרמתו של האדם את האף מין האדמה הובילה להפחתה והקטנת המזיקים והזיהומים המגיעים מין האדמה אל אפיו. לכן, התאפשרה התפתחות נוספת בחלל הפנים כגון הקטנת האף וקירוב העיניים מבלי לפגוע ביכולות הכנסת האוויר.
 
נוסף לזאת, מלבד היותם בני האדם משתמשים באפם בו קולטני ריח, גם בחלל הפה ישנם קולטנים המשפיעים על חוש הריח. ניתן לראות הבדל מסוים בין בני האדם ליונקים אחרים, אשר בעזרת חוש הטעם המקושר באופן ישיר לחוש הריח, אנו למדים להכין מאכלים שונים בעלי טעמים מגוונים כמו תבלינים, אותם אנו מזהים בעזרת חוש הריח שלנו זאת בשונה מחיות רבות אחרות.
 
אזורי עיבוד חוש הריח במוח האדם
יתרון נוסף המעיד על שוני אצל בני האדם ופרימטים נוספים, הוא מבנה המוח. חלקים רבים ורחבים במוח מקושרים עם חוש הריח ואלו גומרים ליכולת של האדם לעבד את הריחות השונים ומייצרים חשיבות גבוה יותר לעומת מספר הקולטנים שכן, ייתכן והאדם זקוק למספר קולטנים מצומם יותר מאחר ויכולת עיבוד הריח במוח היא גבוה מאוד.
 
קליפת המוח, חלקים באמיגדלה, חלקים בהיפותלמוס, התלמוס המודיודורי ועוד חלקים רבים במוח מקושרים עם עיבוד ריחות. כמו כן, ליכולות הזיכרון המפותחות במוח האדם השפעה מכרעת על חוש הריח וקשר ישיר. אולם, ניתן לשאר כי מאחר וקשה לתאר במילים את חווית הריח, אנו איננו מבינים ומתארים עד כמה חוש זה מפותח אצלנו.
 
לסיכום
עובדות אלו אודות חוש הריח, מבנה האף, יכולות עיבוד המידע במוח, ממצאים התנהגותיים והתפתחות האבולוציה האנושית, מראות כי ישנו מקום רחב להמשך מחקר בתחום זה. נראה כי המחקר המצומצם הקיים אודות חוש הריח מתייחס לחלקים בודדים ואינו משקף נקודת מבט מלאה על חשיבותו של חוש הריח.
 
מכאן, נובע כי ישנו צורך בהמשך מחקר בתחומים שונים כגון: פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, מחקרים התנהגותיים ועוד, על מנת שנוכל ללמוד ולהבין לעומק את חשיבותו של חוש הריח. יחד עם זאת, אנו יכולים ללמוד כבר עכשיו, שכנראה שלחוש הריח שלנו השפעה גדולה יותר משחשבנו על ההתפתחות האבולוציונית של האנושות, ועל העולם שאנו מכירים כיום ומפרשים בעזרת חושינו.